Powoli rozpoczyna się sezon ogrodniczy. Pierwsze promienie słoneczne zachęcają do śmielszych poczynań w ogrodzie. Warto zacząć uprawiać róże pnące, ponieważ są niezwykle efektowne i ożywiają każdy ogród. Jak uprawiać róże pnące? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że kwiatom należy zapewnić stabilność, aby mogły dobrze rosnąć.
Stabilność róży w tym przypadku jest bardzo ważna, dlatego początkujący ogrodnicy powinni zwrócić uwagę na to, żeby w pierwszej kolejności zamontować podporę, a dopiero później sadzić róże. Podpory można dostosować do wyglądu naszego ogrodu, należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy rodzaj będzie tak samo trwały. Najtrwalsze są podpórki metalowe lub murowane (choć jednocześnie najdroższe), a najmniej trwałe drewniane, ponieważ trzeba je częściej wymieniać.
Jeśli nie interesują nas kwiaty pnące i wolimy obsadzić rabatkę, wtedy warto sięgnąć po róże wielokwiatowe, a wśród nich na uwagę zasługują szczególnie kwiaty z Kordes Rosen – hyzowie.com/roze-wielkokwiatowe/121-kordes-jubilee.html, w Polsce spotkamy je również pod nazwą róże Kordes. Jeśli chodzi o róże wielokwiatowe, to zdecydowanie najkorzystniej wyglądają kwiaty sadzone w grupach, więc lepiej jest przeznaczyć na nie więcej miejsca.
Jeśli zależy nam natomiast w głównej mierze na różach, które przetrwają mrozy i choroby, możemy sięgnąć po róże rabatowe. Niestety zazwyczaj pachną one dosyć słabo, choć można spotkać odmiany o nieco intensywniejszym aromacie.
Sadzonki róż dostaniemy w każdym sklepie ogrodniczym, a także w większych marketach. Istnieje tyle różnych odmian dostępnych sprzedaży, że z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający ogrodnik znajdzie coś dla siebie. Jeśli dopiero zaczynamy zajmować się ogrodem, warto podpytać sprzedawcę, czy poleca jakieś dodatkowe środki ochronne dla naszych róż oraz poprosić o pomoc przy wyborze kwiatów tak, żeby nie zmarniały po pierwszej zimie.